سوال های متداول

کلاسهای " تضمینی " به چه معناست؟
نحوه آموزش تضمینی می باشد (تضمین بر سیستم و روش تدریس می باشد) و مسلما همکاری زبان آموز را می طلبد، ما به سیستم خود کاملاً اطمینان داریم و در صورتی که زبان آموز در کلاسها حضور کامل داشته باشد و تکلیف تعیین شده از طرف استاد را به نحو احسن انجام دهد، به راحتی دروس آموزش داده شده را می‌آموزد. (لازم به ذکر است که برای هر درس تنها ۱۵ الی ۳۰ دقیقه زمان در روز کافی است).
کلاسها چند روز در هفته می باشد؟
کلاسهای حضوری و عمومی معمولاً ۲ روز، ۳ روز و یا تک روز در هفته می باشند. کلاسهای خصوصی بنا به برنامه زبان آموز و هماهنگی با برنامه اساتید و موسسه می تواند بین ۱ تا ۱۴ جلسه در هفته باشد. کلاس های online نیز به همین طریق می باشد.
با چه لهجه ای صحبت می شود؟ کلاسها به چه لهجه ای می باشد؟
معمولاً در موسسات تبلیغات می شود لهجه آمریکایی، انگلیسی و ... اما در این آموزشگاه، نحوه آموزش به صورتی است که کلمه و یا جمله بسیار سلیس و روان و مطابق با استانداردهای بین المللی درج شده در فرهنگ های لغات تدریس می شود و از آنجایی که لهجه آمریکائی به جهت ساده تر بودن و قابل فهم تر و روان بودن و شباهت تلفظ کلمات با آنچه که پیش روی زبان آموز است مطابقت دارد تلفظ ها نیز شبیه آن تدریس می شود که البته در آینده زبان آموزان اگر به لهجه خاصی و غلیظ تر تمایلی داشته باشند، در سطوح بالاتر می‌توانند با راهنمایی های اساتید از منابع لهجه مورد علاقه خویش استفاده کنند و در این مورد نیز تقویت شوند.
آیا یادگیری در این مدت کم و به این روش میسر است؟
در صورتی که زبان آموزان بدون غیبت و به صورت کامل در کلاسها حضور یابند و تکالیف ارائه شده را با دقت انجام دهند، در بدترین حالت ۸۰% از مطالب ارائه شده را پاسخگو خواهند بود و اما اگر زبان آموزی فقط به حضور گاه و بی گاه در کلاس و عدم انجام تکالیف بسنده کند، مسلماً نتیجه خوبی نخواهد گرفت.
آیا در روز جمعه کلاس برگزار می شود؟
در این مرکز کلاس برای تمامی روزها و ساعات دایر می باشد، مگر در صورت اتفاق خاص و یا عدم رسیدن به حد نصاب تعداد دانش آموزان.
کدام استاد تدریس می کنند؟
در این مرکز برای کلاس های CLC و IELTS استاد آریا تدریس دارند و برای کلاس های دیگراساتیدی مانند خانم ها و آقایان: کیا، افلاکی، مظفری، حسینی، نامدار و... تدریس دارند.
زبان آموزان در این مرکز در چه رده سنی قرار دارند؟
در این مرکز تمامی کلاس ها مختص بزرگسالان میباشد یعنی تمامی متقاضیان از ۱۸ سال به بالا می توانند در این کلاس ها شرکت کنند که البته متقاضیانی که در پایین تر از این سن باشند می توانند به همراه خانواده و یا با هماهنگی خانواده و موسسه در کلاسهای خصوصی و نیمه خصوصی شرکت کنند.
نحوه آموزش به چه صورت است؟

آموزش کلاسهای CLC بدین طریق است: هر آنچه که قرار باشد در آن جلسه به زبان آموزان آموزش داده شود خواه لغت، نکته گرامری، جمله سازی، اصطلاح و... از طریق پروژکتور بر روی پرده نمایش داده می شود و تمامی زبان آموزان آن را می بینند، استاد تلفظ صحیح آن را می گوید، معنی آن را می‌گوید و از زبان آموزان درخواست می کند تا آن را تکرار نمایند.

بین ۲ تا ۴ بار آن مطلب در کلاس تکرار می شود، بعد از پایان کلاس دو فایل word و voice برای زبان آموزان ارسال می گردد. فایل word شامل تمامی مطالب ارائه شده در کلاس به اضافه مطالبی شبیه آن ها می باشد که همگی آنها به صورت دو صدایی (صدای آقا و خانم) در استودیو ضبط شده اند که در قالب فایل voice برای زبان آموزان ارسال می شود.

زبان آموزان موظف هستند با پرینت گرفتن فایل word و یا باز کردن آن در صفحه موبایل یا کامپیوتر به صورت همزمان با فایل voice آن را ببینند، گوش دهند و تکرار کنند همانند کلاس، مدت زمان هر فایل صوتی با توجه به حجم درس ۱۵ تا ۳۰ دقیقه می باشد هر زبان آموز می بایست در طول هفته حداقل بین ۳ تا ۵ بار فایل های word و voice هر درس را ببیند، گوش دهد و تکرار کند با این کار آن مطلب همانند زبان مادری ملکه ذهن او می شود دیگر کلاس ها با متدهای آموزش داخلی موسسه بر گرفته از متد بین‌المللی با محتواهای آموزشی گردآوری شده و مخصوص و شخصی آموزشگاه آموزش داده می شود.

آیا تعیین سطح هم داریم؟
زبان آموزان متقاضی تمامی کلاس ها به جز دوره CLC می بایست امتحان تعیین سطح بدهند متقاضیان با تعیین وقت قبلی در امتحان تعیین سطح شرکت می‌کنند که این روند شامل هزینه نیز می باشد که اگر منجر به ثبت‌نام شود، هزینه تعیین سطح از شهریه آن ترم کسر می گردد.
نحوه تعیین سطح به چه صورت است؟
تعیین سطح برای جلسات بالاتر دوره CLC و یا دیگر دوره های مکالمه به صورت مصاحبه حضوری و آنلاین می باشد اما برای دوره پیشرفته مانند IELTS و Pre IELTS، تعیین سطح شامل نکات گرامری و مهارتهای خواندن و نوشتن نیز می‌شود که متقاضیان می‌بایستی در موقع رزرو روز و ساعت هزینه آن را پرداخت نمایند و در روز و ساعت مقرر، چه به صورت حضوری و یا آنلاین در جلسه تعیین سطح حضور به هم رسانند.
آیا می توانیم با و یا بدون تعیین سطح در جلسات بالاتر کلاسهای CLC شرکت کنیم؟
متقاضیان شرکت در کلاس های CLC در جلسات بالاتر حتما می بایستی در امتحان تعیین سطح شرکت نمایند. اما زبان آموزانی که قبلاً در دوره های CLC شرکت کردند و دوره را به اتمام رسانده اند در صورت تمایل می توانند در جلسات بالاتر کلاس ها با پرداخت نیمی از شهریه شرکت نمایند.
پس از اتمام دوره ها چه مدرکی صادر می شود؟
در این آموزشگاه پس از اتمام دوره ها در صورت تمایل زبان آموزان، مدرکی داخلی و با مهر برجسته با پرداخت هزینه ای اندک تقدیم می گردد. لازم به ذکر است این مدرک نشانگر مدرک بین المللی و خاصی نیست، فقط بیانگر این است که زبان آموز این دوره را با این رتبه در این آموزشگاه به اتمام رسانده است که ممکن است در بعضی نهادها و ارگان ها و مراکز خاص آموزشی داخلی و خارجی مورد قبول واقع شود و یا خیر.
آیا کلاسهای CLC آزمون دارند یا خیر؟ ( آیا در طول دوره های این مرکز، آزمونی برگزار می گردد؟ )
در دوره CLC، از آنجایی که در هر جلسه قبل از شروع درس جدید جلسه پرسش و پاسخ داریم، عملاً احتیاج به آزمون خاصی نمی باشد. ولی بر حسب گزارش کلاسی استاد از روند پیشرفت، درس خواندن و همکاری زبان آموزان در یادگیری در هر ۱۰ جلسه ممکن است بعضی زبان آموزان که غیبت زیاد داشته اند و یا تکالیف ارائه شده را انجام نداده اند و یا در کلاس آمادگی لازم را نشان نداده‌اند، مجبور به تجدید ۱۰ جلسه گذشته باشند.
آیا کلاسهای CLC به صورت ترم های مجزا می باشد؟
دوره CLC یک دوره ۵۰ جلسه ای کامل می باشد و از ترم های مجزا تشکیل نشده است. دسته بندی ۱۰ جلسه ای آن فقط به منظور تسهیل در امر گزارش گیری دوره ای توسط اساتید و یا پرداخت اقساطی منظم می باشد.
آیا امکان شرکت در کلاس بصورت آزمایشی می باشد؟
معمولاً در شروع هر دوره CLC حضوری، یک جلسه به صورت همایش رایگان برای تمامی متقاضیان برگزار می گردد که زبان آموزان پس از اتمام آن در صورت تمایل ثبت نام می نمایند. اما در اولین جلسات شروع دوره نیز متقاضیان می‌توانند یک جلسه به صورت میهمان در کلاس شرکت نمایند و بر حسب آن تصمیم به ثبت نام در کلاسها را بگیرند. اما این قانون شامل دیگر کلاس ها و کلاس های On line نمی شود.
سیستم آموزشی بر طبق کدام منبع آموزشی می باشد؟
سیستم آموزشی ما کاملاً ابداعی و در برخی موارد محتوای آموزشی آن گردآوری شده و یا وام گرفته از مطالب آموزشی گوناگون می باشد، این بدان معناست که این سیستم با توجه به تجربه گروه اساتید در طول سالهای تدریس و سنجش نیاز زبان آموزان ابداع و مطالب آن گردآوری شده است.
پس از اتمام کلاسها در چه سطح ویا چه مقطع آموزشی خواهیم بود؟
هر کلاسی بر حسب دانش دریافتی آن کلاس دارای نام مشخصی می باشد که شامل (starter, Elementary, Pre- Intermediate, Intermediate, Upper- Intermediate, Advanced و یا FCE و یا CAE). اما در دوره CLC، به علت ابداعی بودن و نیازسنجی این سیستم زبان آموزان در مدت کوتاهی از پایه starter تا سطح Intermediate ارتقا پیدا می کنند.
آیا کلاسهای سطوح بالاتر هم در آموزشگاه دایر می باشد؟
بله تمامی سطوح بالاتر از Intermediate بر حسب تقاضا و نیاز زبان آموزان به‌شرط به حد نصاب رسیدن کلاس در آموزشگاه دایر می‌باشد.
آیا کلاسها بصورت مختلط است یا خیر؟
از آنجایی که متقاضیان کلاس های موسسه، بزرگسالان می باشند در پیش نیاز بعضی دوره‌های خاص و عدم وجود تعداد کافی زبان آموزان در آن دوره های خاص، مجبور به تشکیل کلاس های مختلط در آن دوره خواهیم بود.
سابقه کاری این موسسه چقدر است؟
سابقه کاری این موسسه و سیستم آموزشی آن بیشتر از ۱۰ سال می باشد. اما سابقه کاری اساتید و ابداع کنندگان سیستم به بیش از ۲۰ سال در امر آموزش می رسد.
میزان رضایت و یادگیری افراد چقدر است؟
زبان آموزان و متقاضیان قبلی این آموزشگاه از سیستم، کارکنان، اساتید و نحوه آموزش و یادگیری بر حسب نظرسنجی های هر ترم رضایت کامل را داشته اند.
آدرس پستی و شماره تلفن، آدرس سایت و اینستاگرام به چه صورت می باشد؟

آدرس: خیابان فاطمی، رو به روی سه راه کاج، پلاک۱۲۲، طبقه دوم.
تلفن: ۸۸۹۷۱۵۷۵
فکس: ۸۸۹۹۷۲۴۴
آدرس سایت: www.135LC.com
ایمیل: info@135LC.com
تلگرام: 7356 187 937 98+
اینستاگرام: 135languagecenter

کلاسهای IELTS و TOEFL هم تدریس می شود؟ به صورت گروهی یا خصوصی؟ و چند جلسه می باشد؟
از آنجایی که متقاضیان دوره های IELTS بیشتر از TOEFL می باشد، معمولاً دوره های IELTS برگزار می گردد.در این مرکز علاوه بر کلاس های IELTS امتحانات آزمایشی Mock نیز برگزار می گردد. کلاس‌های IELTS به دو صورت گروهی و خصوصی می باشد، که زبان آموزان با حداقل دانش Intermediate می توانند در این کلاس ها شرکت نمایند. دوره IELTS شامل ۳2 جلسه، ۱‌.۵ ساعته می باشد که به دو ماه به طول می انجامد و به تفکیک شامل ۸ جلسه برای هر مهارت ( Skill ) می باشد.
کلاسهای T.T.C ، Free discussion ،film وگرامر و کنکور تدریس می شود؟
تمامی این دوره ها برحسب تقاضا و حد نصاب رسیدن تعداد زبان آموز به صورت عمومی، خصوصی و یا نیمه خصوصی برگزار می شود و برای توضیحات بیشتر متقاضیان می توانند به سایت WWW.135LC.com مراجعه کرده و توضیحات لازم و کافی را در مورد این دوره ها دریافت نمایند.
کلاسهای زبانهای تخصصی نیز برگزار می شود؟
تمامی زبان های تخصصی در مورد تمامی رشته ها به صورت خصوصی و یا تقاضای ارگانی و شرکتی قابل آموزش و برگزاری می باشد.
هزینه، زمان و تعداد افراد در کلاسهای خصوصی به چه صورت می باشد؟
تعداد نفرات درکلاس های خصوصی و یا نیمه خصوصی بین ۱ تا ۶ نفر می باشد. زمان آن برحسب برنامه متقاضی و با هماهنگی موسسه و برنامه اساتید تعیین می گردد. هزینه آن بر حسب دوره، سطح و مدت زمان آن متغیر و متفاوت می باشد که در هنگام عقد قرارداد مذاکره می شود.
نحوه عقد قرارداد خصوصی به چه صورت می باشد؟
کلاسهای خصوصی بر حسب تعداد جلسات قرارداد بسته می‌شوند که تمامی شهریه آن در روز قرارداد پرداخت می گردد، ولی امکان تقسیط پرداخت قرارداد به حداقل ۱۰ جلسه می باشد که هزینه آن ۱۰ جلسه در اول قرارداد توسط متقاضی پرداخت می گردد.
نحوه پرداخت شهریه کلاسها به چه طریق می باشد؟
تمامی کلاس ها از شهریه مشخصی برخوردارند که زبان آموزان می توانند شهریه کل دوره را بپردازند و از ۱۰% تخفیف استفاده کنند و یا اینکه بر حسب تقسیم بندی که از طرف امور مالی موسسه تعیین شده است به اقساط، شهریه خویش را بپردازند.
آیا امکان پرداخت اقساطی نیز می باشد؟
بله، بر حسب برنامه ریزی امور مالی برای بعضی از کلاس ها شهریه میتواند به صورت اقساط پرداخت شود.
در صورت عدم شرکت در کلاسها، آیا شهریه پرداختی مسترد می گردد یا خیر؟
شهریه پرداختی هر دوره مربوط به آن دوره می باشد و زبان آموزانی که ثبت نام می کنند در صورتی که در کلاس‌ها شرکت نکنند شهریه پرداختی آنها مسترد نمی گردد، ( به دلیل اینکه تعداد نفرات هر کلاس محاسبه می‌شود و در صورت به حد نصاب رسیدن، کلاس تشکیل می‌شود اگر زبان آموزان به دلایل مشخصی در کلاسها شرکت نکنند برنامه‌ریزی موسسه و اساتید به هم خورده و همگی دچار ضرر و زیان می شوند.)
تعداد زبان آموزان هر کلاس چند نفر می باشد؟
حداقل تعداد نفرات برای کلاسهای عمومی 7 نفر و حداکثر 15 نفر می باشد اما کلاسهای CLC که دارای سیستم متفاوت هستند و از روش تکرار در کلاس استفاده می شود از این قاعده مستثنا هستند و بر خلاف تمامی کلاس هایی که هر چه تعداد کمتر بهتر، این کلاس هر چه تعداد بیشتر باشد انرژی کلاس و نحوه یادگیری بهتر می باشد. زیرا تمامی زبان آموزان یک صدا باهم تکرار می کنند و شنیدن صداهای دیگران همزمان باعث انگیزه و شوق و انرژی بیشتر به جهت یادگیری است. و هر گاه زبان آموزی به هر دلیلی چند جمله ای را نتوانست تکرار کند و یا مشکلی داشت آن صدا و شوق جمع مانع از خستگی و یا بی حوصلگی زبان آموز می شود و یادگیری او بیشتر می شود.
آیا تعیین سطح هزینه دارد؟
بله انجام تعیین سطح مستلزم هزینه می باشد که اگر منجر به ثبت نام شود هزینه آن از شهریه دوره کسر می گردد.
آیا کلاسها در روزهای تعطیل رسمی باز است؟
کلاس های این آموزشگاه مطابق با تقویم در روزهای تعطیل رسمی دایر نمی باشد. لازم به ذکر است کلاس های روزهای جمعه جز در شرایط خاص در تمامی جمعه ها تشکیل می شود.
نحوه ثبت نام و یا رزرو به چه صورت است؟
زبان آموزان می توانند برای کلاسهای گروهی از طریق تلفن رزرو نمایند و برای ثبت نام از راه دور و یا حضوری شهریه دوره را بپردازند.
نحوه ثبت نام کلاسهای Online به چه صورت است؟
متقاضیان کلا س های Online نیز می توانند از طریق سایت و به صورت Online از درگاه بانکی ثبت نام و تعیین دوره خویش را انجام دهند. و یا با پرداخت از راه دور و یا حضوری ثبت نام خود را کامل نمایند. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر می توان به سایت و اینستاگرام و یا دریافت اطلاعات از طریق مسئولین ثبت نام به منظور گرفتن demo آموزش نحوه ی ثبت نام مراجعه نمایند.
روش آموزش Online چگونه است؟
روش تدریس کلاس های حضوری با کلاس های Online تفاوت چندانی ندارد و تمامی مطالب به صورت یکسان و به همان روش در اختیار زبان آموزان قرار می گیرد با این تفاوت که در کلاس های Online زبان آموزان در کلاس حضور فیزیکی ندارند و فقط از طریق تصویر و صدا از طریق تلفن همراه و یا کامپیوتر خویش در کلاس حضور می یابند و آموزش می بینند و از همان طریق نیز تکلیف انجام میدهد و مورد امتحان قرار می گیرند.
آیا روش Online نیز تضمینی است؟
تمامی دوره ها و آموزش ها به دلیل وجود سیستم و آموزش منحصر به فرد خود تضمینی می باشد به شرطی که زبان آموز نیز حضور به موقع و فعال در کلاس و انجام تکالیف را ضمانت کند.
آیا شرکت در کلاس On line به صورت آزمایشی امکان پذیر می باشد؟
شرکت در کلاس On line به صورت آزمایشی و یا مهمان امکان پذیر نمی باشد زیرا بر طبق برنامه نویسی سایت، عزیزانی که اطلاعات خویش را در سایت وارد نکرده اند و هزینه را نپرداخته اند سایت به آنها نام و رمز کاربری اختصاص نمی دهد و بدون داشتن نام و رمز کاربری شرکت در کلاس ها امکان پذیر نمی باشد.
تفاوت تدریس استاد آریا و دیگر اساتید در کلاس های CLCچه می باشد؟
سیستم و پایه و روش تدریس دوره CLC برای تمامی اساتید یکسان می باشد و همگی اساتید از روش و تجهیزات و داده های یکسان استفاده می کنند تنها تغییر می تواند در بعضی مشخصه های شخصی و تفاوت های جزئی در آموزش ها باشد.

سوال خود را از مرکز زبان 135 بپرسید

سوالات متداول

ثبت نام آنلاین